Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rzodkiewka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą rzodkiewka. Pokaż wszystkie posty

03 września 2014

Surówka z bobem i rzodkiewką

Na straganach i w sklepach pojawia się bób z późniejszego siewu. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na koniec lata niż przypomnienie smaków z jego początku, a bób jest takim warzywem, które dla mnie jest nieodłączną częścią lata.



Surówka z bobem i rzodkiewką

14 czerwca 2014

Wegańskie nuggetsy z leczo, które zawsze się udaje

Ostatnio na mojej uczelni głośno było o fixie do nuggetsów więc nie byłabym sobą gdybym nie zweganizowała potrawy z tą przyprawą. W efekcie uzyskałam bardzo fast foodowe ale równocześnie bardzo smaczne i zdrowe danie :).



Wegańskie nuggetsy z leczo, które zawsze się udaje!

08 czerwca 2014

Wegański gzik (i pyry!)

Wykorzystywania "nadmiaru" rzodkiewki ciąg dalszy. Dajmy już może spokój biednym liściom, czas zabrać się za sam korzeń.
Jak na osobę z Poznania przystało można powiedzieć, że wychowałam się na pyrach z gzikiem. Pamiętam jak po szkole chodziłam do babci i zawsze najbardziej cieszyło mnie gdy na obiad pojawiał się właśnie gzik i pyry. Okazuje się, że weganie wcale nie muszą żegnać się z tradycją i gzik wychodzi dokładnie tak samo pyszny jak ten, który pamiętam z dzieciństwa :)




Wegański gzik (i pyry)

07 czerwca 2014

05 czerwca 2014

Pesto z liści rzodkiewek z orzeszkami ziemnymi

To już ostatnie pesto jakie przygotowałam z nadmiaru liści rzodkiewek. Tym razem dodałam orzeszki ziemne - takie zwykłe, prażone kupione w puszce jak do przekąski.



Pesto z liści rzodkiewek z orzeszkami ziemnymi

03 czerwca 2014

Pesto z liści rzodkiewki z orzechami włoskimi

Kolejne pesto rzodkiewkowe przygotowałam na bazie orzechów włoskich. Smaki delikatnie się komponują i idealnie pasują do świeżego chrupiącego pieczywa.




Pesto z liści rzodkiewki z orzechami włoskimi

31 maja 2014

Pesto z liści rzodkiewki z czosnkiem

Dzisiaj zaczynam krótki cykl z rozmaitymi pesto na bazie liści rzodkiewki, na pierwszy ogień pójdzie najprostsze z nich. W końcu nie wypada żeby w kuchni zmarnowało się coś jadalnego ;)


Pesto z liści rzodkiewki z czosnkiem