10 września 2013

Tofu w panierce ziołowej

Bardzo często i gęsto słucham o tofu. Wydaje mi się, że stało się ono jednym z najbardziej charakterystycznych produktów dla wegetarian i wegan. Jednak tyle ile pozytywnych głosów, tyle też negatywnych opinii nasłuchałam się na temat tego jakie to niedobre, bez smaku itd. Po zapoznaniu się z tak rozbieżnymi opiniami nie pozostało mi nic innego niż sprawdzić to na własnej skórze, a raczej na własnym podniebieniu ;d ! Musze przyznać, że jestem zachwycona tym smakiem, i obecnie nie wyobrażam sobie domu bez tofu w lodówce ;)

Jedną z moich ulubionych form podania tofu, jest ta najprostsza i chyba najmniej skomplikowana. Tofu smażę na patelni w ziołowej panierce, do tego dodaję kaszę i warzywa przygotowane na parze. Ewentualnie tofu dla jeszcze bardziej wyrazistego smaku można polać słodkim sosem chilli :).


Składniki:
  • dużą kostkę tofu (300 g)
  • sos sojowy
  • pieprz ziołowy
  • słodką paprykę
  • mąkę
  • oliwa/olej
Przygotowanie:

Tofu odsączamy i kroimy w kostki. Sos sojowy wlewamy do miseczki i dodajemy do niego trochę pieprzu ziołowego. Mąkę wysypujemy na płaski talerz i mieszamy ze sporą ilością pieprzu ziołowego oraz słodkiej papryki.

Kawałki tofu wkładamy do sosu sojowego, i chwilę w nim namaczamy, wyciągamy, odsączamy nadmiar sosu, a następnie obtaczamy w przygotowanej przez nas panierce. Gdy już przygotujemy wszystkie kawałki w ten sposób, bierzemy się za rozgrzewanie oleju na patelni. Po rozgrzaniu wrzucamy na patelnię przygotowane kawałki tofu i chwilę smażymy - aż nie będą miały odpowiedniego koloru ;). Tofu smaży się bardzo szybko, nabiera przyjemnego smaku, i staje się bardzo delikatne i kruche.

Do tak przygotowanego tofu podajemy według uznania, to co kto lubi, u mnie wybór padł na warzywa przygotowane na parze, kaszę i słodki sos chilli. Ale wierzę w to, że można stworzyć wiele innych ciekawych kompozycji obiadowych.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz